şekilli kalçalar

Selülit Masajı Nedir?

Çok sayıda kadının sorun yaşadığı durumlardan biri de selülitlerdir. Selülitlerin varlığı en başta görünüm açısından kişileri rahatsız etmekte ve o bölge içerisinde bir sorun olduğunu ifade etmektedir. Genellikle doku hücrelerinin yağ ile tıkanması veya benzeri dolaşım bozuklukları sonucu oluşan selülitin önüne geçilebilmesi içinse bir takım önlemler almak şarttır. Bu önlemlerin başında her sağlıklı bireyin olması gerektiği bir ideal kilonun bulunması ve bu ideal kiloda yer almak gelmektedir. Kişi eğer ideal kilosundaysa ve ideal kilosunda sabit kalıyor çok fazla kilo alıp vermiyorsa vücudunda selülit benzeri sorunlar yaşama olasılığı azalmaktadır. Selülitin nedenlerinden biri olarak da ani veya çok miktarda kilo değişimlerini görmekteyiz. Bu nedenle eğer selülit ile başınız dertteyse öncelikli olarak kilonuza dikkat edebilirsiniz. Var olmuş, oluşan selülitler içinde en etkili tedavi yöntemlerinden biri selülit masajıdır. Selülit masajı selülitin bulunduğu bölgeye çeşitli losyon ve yağlar yardımıyla yapılan masajdır.

Selülit masajı yapılırken selülitin bulunduğu bölgedeki dolaşım bozukluklarının önüne geçilmesi amaçlanmıştır. Dolaşım bozukluklarının önüne geçmek selülit görünümünü ciddi oranda azaltmaktadır. Bu nedenle günümüzde selülit konusunda sorun yaşayan ve selüliti olan kişiler selülit masajı yaptırarak kötü görünümün hafiflemesini sağlamaktadır. Bu noktada önemli olan ise bu masajın devamlılığıdır. Eğer kişi etkili sonuçlar görmek istiyorsa düzenli olarak selülit masajı yaptırmalı ve o bölgedeki sorunların giderilmesine dışarıdan müdahale etmeye çalışmalıdır.

admin

Posts

No Comments

Be the first to start the conversation.

Bir Cevap Yazın

*

Text formatting is available via select HTML. <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>